'

Organizacja Finału WOŚP w Twoim mieście!

WOŚP: w Informacje
1st Image

Jak co roku rejestrowanie sztabów oficjalnie rozpoczyna się w dniu, w którym ogłoszony zostanie przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy temat Finału. Wnioski o rejestrację sztabów można przesyłać zwykle do połowy listopada każdego roku.

Istnieją trzy sposoby zbiórki, w ramach których możesz włączyć się w organizowanie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Możesz to zrobić w ramach jednego ze Sztabów WOŚP lub biorąc udział w zbiórce tzw. Sztabu Skarbon Stacjonarnych (jeżeli posiadasz firmę bo ten sposób dotyczy tylko przedsiębiorców). Trzecim sposobem jest działanie na rzecz WOŚP w związku z tzw. Imprezą Zamkniętą.

1. SZTAB

Przed złożeniem wniosku o zorganizowanie Sztabu warto zastanowić się czy nie możesz działać w ramach sztabu, który istnieje już w Twojej okolicy. We współpracy drzemią ogromne możliwości, dzięki niej możesz dokonać oszałamiających rzeczy! Nadrzędnym zadaniem Sztabu jest przygotowanie i zorganizowanie kwesty publicznej na terenie otwartym w czasie Finału WOŚP.

Przed złożeniem wniosku dokładnie zapoznaj się z Regulaminem Działania Sztabów.

2nd Image

Zespoły, które chciałyby zagrać w czasie Finału i zaakceptowały nasze zasady (grają jedynie za zwrot kosztów podróży nie pobierają honorarium) znajdziecie w Banku Zespołów WOŚP.


2. SZTAB SKARBON STACJONARNYCH

Ten rodzaj zbiórki skierowany jest tylko do firm, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym.

Ten sposób wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dotyczy tylko firm, które posiadają swoje filie w różnych miastach w Polsce. Zatrudnione przez te firmy osoby kwestują w czasie pracy a Skarbona umieszczana jest przy ich miejscu, w którym pracują. Znajduje się tam wówczas kopa specjalnego Oświadczenia (oryginał jest w centrali WOŚP). Do takiej puszki nie jest przyporządkowany żaden wolontariusz.

Wszystkie kwestie dotyczące funkcjonowania Sztabu Skarbon Stacjonarnych reguluje ich regulamin.

3. IMPREZA ZAMKNIĘTA

2nd Image

Impreza Zamknięta przeprowadzana w ramach 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może odbyć się od 15. grudnia 2014 do 11. stycznia 2015 roku czyli do dnia 23. Finału WOŚP. Nazwa “Impreza Zamknięta” oznacza, że przeprowadzana jest ona na zamkniętym terenie i tylko na tym terenie mogą kwestować wolontariusze jej organizatora. Nie wolno im tego robić nigdzie indziej.
Cały dochód z takiej imprezy przeznaczany jest oczywiście na wsparcie działalności Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i celu jaki obrała w roku, w którym odbywa się Finał.

Przeczytaj Regulamin Imprezy Zamkniętej

Tag: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Finał WOŚP, Śląskie WOŚP, Fabryka ZespołówSkarbona StacjonarnaSztab