'

Chcesz zostać wolonatariuszem WOŚP?

Przeczytaj Regulamin Wolontariusza 26.Finału WOŚP
WOŚP: w Informacje
1st Image

To bardzo proste! Wystarczy, że zgłosisz się do najbliższego sztabu, gdzie zarejestruję Cię jego pracownicy w bazie wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zanim to zrobisz przeczytaj Regulamin Wolontariusza 26. Finału WOŚP.

Aby dostać identyfikator, puszkę do kwestowania i naklejki w kształcie serduszka trzeba się spieszyć bo każdy sztab może zarejestrować ograniczoną liczbę wolontariuszy. Dlatego też warto dobrze się zastanowić czy rzeczywiście możesz poświęcić swój czas na pracę na rzecz WOŚP w dniu finału. Jeżeli nie masz takiej pewności zgłoś się jako wolontariusz pomagający w organizacji sztabu i jego pracach.

Listę sztabów WOŚP działających w województwie śląskim znajdziesz w naszym serwisie internetowym na dole każdej strony.

2nd Image

Podkreślamy. Aby zostać wolontariuszem musisz zostać zarejestrowany w bazie w jednym ze Sztabów WOŚP. Pamiętaj! Pieniądze zbierasz tylko w dniu finału czyli 10. stycznia 2016 roku. W określonym, innym terminie kwestować mogą tylko zarejestrowani wolontariusze Imprez Zamkniętych.

Wolontariuszom WOŚP nie wolno wchodzić do mieszkań. To bardzo ważna zasada, której przestrzegają wszyscy wolontariusze. Pamiętaj również aby się nie narzucać. Udział w zbiórce jest dobrowolny i nikogo do jej wsparcia nie zmuszaj.

Wszyscy wolontariusze zobowiązani są do dbania o swoje bezpieczeństwo. Zastanów się kto mógłby Ci towarzyszyć w czasie kwestowania w dniu Finału WOŚP. Obowiązkowo pod opieką osoby dorosłej pieniądze mogą zbierać wolontariusze, którzy nie ukończyli jeszcze szesnastu lat.

2nd Image

Kwesta będzie trwała cały dzień. Jednak w przypadku, gdy poczujesz zmęczenie, puszka kwesterska nie będzie nadawała się już do użytku z powodu przepełnienia lub zniszczenia, powinieneś przekazać ją osobie odpowiedzialnej w Sztabie WOŚP za przeliczanie zebranych pieniędzy. Kwota, którą zebrałeś powinna zostać policzona w Twojej obecności i potwierdzona Twoim podpisem na liście wolontariuszy. Po zakończonym w ten sposób przekazaniu pieniędzy otrzymasz w Sztabie Druk Rozliczenia, który potwierdzał będzie Twój udział w akcji oraz będzie podziękowaniem dla Ciebie za wykonanie pracy.


Tag: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Wolontariusz, WOŚP, Śląskie sztaby