Finał WOŚP, imprezy towarzyszące 10-11.01.2015r.

WOŚP: w Informacje

10 stycznia 2015 r.
"Płynę 23 kilometry i jeszcze dalej na … 23 finał"

basen

Miejsce:
Kompleks Sportowy Hajduki, ul. Graniczna 92;
Godz.: 12.00 – 19.00;
Opis: Basen, woda, wrzutka monety do puszki, strój kąpielowy = dużo dobrego dla potrzebujących nas dzieci i seniorów!
Zasada jest prosta: 10 stycznia 2015 r. w godzinach 12.00-19.00 na basenie Kompleksu Sportowego Hajduki odbędzie się sztafeta wodna.
Wziąć w niej udział może każdy, kto wrzuci symboliczną złotówkę do puszki. Organizatorzy planują, że chętni przepłyną co najmniej 23 kilometry.
Dla wszystkich osób przewidziano słodki poczęstunek i dyplom.
Zapisy na sztafetę przyjmowane są na stronie internetowej: http://stowarzyszeniewruchu.pl/wosp/plywanie/ (do 9.01.2015 r. do godziny 20:00).
Organizatorzy: MORiS Chorzów, 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. S. Sosabowskiegoi Chorzowska Strefa Wolontariatu.

10-11 stycznia 2015 r.
"Światełko do nieba przemierzy Chorzów i „wbiegnie” na Szyb Prezydent. W tym czasie w chorzowskich szpitalach dzieci i seniorzy z pomocą wolontariuszy będą robić papierowe … wiatraki symbol Finału"

szyb

Miejsce: Chorzów;
Opis:
Światełko odpalone dla nas przez Jurka Owsiaka popłynie w sztafecie wodnej, pobiegnie po Parku Śląskim. „Odwiedzi” chore dzieci i seniorów w chorzowskich szpitalach, potańczy na dyskotece a na finał, 11 stycznia, tuż przed 20.00 harcerze wbiegną z nim na Szyb Prezydent, który rozbłyśnie.
Wtedy też będzie można zobaczyć wiatraki wykonane wraz z wolontariuszami przez dzieci i seniorów przebywających w chorzowskich szpitalach. Chorzowskie światełko odwiedzi wszystkie te miejsca, gdzie organizowane są przez ludzi dobrej woli imprezy, akcje, spotkania, które mają wspierać ideę WOŚP.
Światełko wyruszy w drogę na sztafecie pływackiej (przepłynie nawet basen!), posłucha koncertów młodych kapel, pobiegnie w biegu na 2300 metrów, pobawi się z seniorami na dyskotece i odwiedzi chorych w szpitalach. Na finał rozświetli Szyb Prezydent (o godz. 20, 11.01. 2015 r. ).
Wspólne robienie wiatraków pacjentów - seniorów i młodzieży na oddziale geriatrycznym w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. K. Miarki 40 odbędzie się 11. 01. 2015 r. o godz. 15. Wspólne robienie wiatraków dzieci i wolontariuszy w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii przy ul. Truchana 7 odbędzie się 11. 01. 2014 r. o godz. 13.
Organizatorzy: Chorzowska Strefa Wolontariatu, Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny, 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar”, Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie i Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii.

10 stycznia 2015 r.
"Bal przebierańców dla dzieci i … rodziców"

Miejsce:
Dzienny Ośrodek Socjoterapii, ul. Pudlerska 22;
Godz.: 12.00 – 14.00;
Opis:
Królewny, rycerze a może supermeni? Zarówno najmłodsi jak i ich rodzice mogą wziąć udział w balu przebierańców z sercem w tle. Będą tańce, zabawy, słodki poczęstunek i dużo dobrej zabawy.
Wstęp? Wystarczy wrzucić minimum 10 zł. do puszki i wspomóc ideę WOŚP.
Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny

10 stycznia 2015 r.
"Wspólne kolędowanie z Marianem Makulą"

2nd Image

Miejsce: Dzienny Ośrodek Socjoterapii, ul. Pudlerska 22; Godz.: 17.00;
Opis: Lubicie wspólne kolędowanie? Przyjdźcie na koncert kolędowy Mariana Makuli i Chóru Lutnia. 
By wziąć udział w koncercie wystarczy wrzucić do puszki WOŚP min. 5 złotych.
Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny

10 stycznia 2015 r.
"Wchodzisz – wrzucasz – bawisz się!"

Miejsce: Miejski Dom Kultury „Batory”, ul. S. Batorego 6;
Godziny: 17.00 - 23.30;
Opis:
Rap, rock, metal – czyli koncerty młodych kapel w różnych stylach muzycznych. Aby wejść na imprezę wystarczy wrzucić monetę do skarbonki WOŚP. Zebrane pieniądze podczas koncertu zostaną przekazane na konto fundacji.
Kogo możemy spodziewać się na scenie? Na początek, publiczność rozgrzeje duet z ekipy RapErystyka, później swoją twórczość zaprezentuje najliczniejsza podczas tegorocznych zespołów grupa dżentelmenów z Dżentelmenels.
Po reggeaowych brzmieniach pojawi się rock, a wraz z nim LanGusta. Kolejnym zespołem prezentującym się na naszej scenie będzie Daft Brain. Po nich na scenie zawita Despised Kids, jako ostatni z najmocniejszym brzmieniem zagra Rethorn.
2nd Image Organizatorzy: 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. S. Sosabowskiego, Miejski Dom Kultury „Batory” i Chorzowska Strefa Wolontariatu.

11 stycznia 2015 r.
"Biegaj z sercem - maraton wokół stawu"

Miejsce: Park Śląski w Chorzowie;
Godz.: 11.00 – 13.00;
Opis:
Trasa biegu liczy 2300m, każdy uczestnik biegu może przebiec ją dowolną ilość razy. Można biegać do godziny 13. O 13:30 nastąpi oficjalne podsumowanie imprezy i wręczenie nagród dla rekordzistów, którzy przebiegną największą ilość pętli. Na biegu nie ma opłaty startowej. Jednak każdy uczestnik, aby pobiec, wrzuca dobrowolną składkę do puszki WOŚP.
Organizatorzy: 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. S. Sosabowskiego, Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W ruchu”, Sztab WOŚP przy ZSTiO nr 1 w Chorzowie, Chorzowska Strefa Wolontariatu i Park Śląski.

11 stycznia 2015 r.
Pokazy straży pożarnej

Miejsce: szyb Prezydent;
Opis:
Ewakuacja na wysokościach, pokazy psów tropiących i specjalistyczny samochód do ratownictwa drogowego – to tylko część atrakcji jakie na Wojewódzki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowali strażacy.
11 stycznia pod szybem Prezydent w Chorzowie oprócz koncertów odbędą się także pokazy śląskich jednostek staży pożarnej. Profesjonaliści zdradzą tajniki pracy w nietypowych warunkach i opowiedzą o najbardziej spektakularnych akcjach.

11 stycznia 2015 r.
Pokaz agility

Hopster

Miejsce: szyb Prezydent;
Opis:
Tunele, słupki i równoważnie – taki tor przeszkód czeka psy, które wezmą udział w niedzielnym pokazie agility. Pod szybem Prezydent swoje umiejętności zaprezentują czworonogi z klubu Hopster. Na prezentacje szczególnie zapraszamy właścicieli psów – po pokazie, chętni zasięgną porad jak prawidłowo i skutecznie trenować z pupilem.

Tag: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Imprezy, WOŚP, Śląskie sztaby